Avaleht

3. märtsil algusega kell 12.00 Velise Muinsuskaitse Selts 30

Sillaotsa Talumuuseumis

3. märtsil algusega kell 12.00

 

Velise Muinsuskaitse Selts 30

 

·         Muuseumitoas avame Otu Vaarmanni koostatud ja Annika Vaarmanni teostatud näituse Vabaduse Risti kavalerist MIHKEL VAARMANNIST.

·         Kalev Tihkan meenutab aidaraamatu baasil seltsi tegevust

·         Kohvilaud

 

Olete oodatud!

Muuseumi näituseküünis uus huvitav näitus.

Sammudest Eesti Vabariiki - 100 aastat Eesti Vabariiki üritus muuseumis.

Sillaotsa Talumuuseumi näitusesaalis avati 2017. aasta muuseumiööl näitus "Sammudes Eesti Vabariiki". Tegemist on koostöönäitusega, mis kajastab meie teed iseseisva riigini ja iseseisva riigina veidi ootamatust vaatenurgast. Eksponeeritakse muuseumi, Varbola Vanavara Aida ning teiste kogujate valduses olevaid jalavarje alates ajast, kui me alles võitlesime oma riigi eest, kuni tänapäevani. 

https://www.ev100.ee/et/sammudes-eesti-vabariiki

Talutare suures kambris on Eesti Vabariigi 95. aastapäevaks valminud näitus

Velise vallavalitsuste tegemised aastatel 1918 -1944 Rahvusarhiivi materjalide põhjal

See toob meieni seni vähetuntud teavet. Velise vallavalitsused läbi aegade tegelesid väga erinevate kohustustega. Käske saadi põhiliselt Lääne Maakonnavalitsuselt.

Velise vallavalitsus kontrollis kodakondsusseaduse nõuete täitmist, korraldati vähempakkumise abil sildade ja teede ehitamist, koolide ehitamist ja remonti. Väljastati jahilube, registreeriti jalgrattaid ning väljastati nendele numbreid. Vallavalitsus oli nõus jagama avansina valla kirjataludele postimaksuvahendeid ja korraldas nende müüki. Kogus makse. Organiseeris lastele rõugete panemise ja kui vaja kaasas abiks politsei. Korraldas põllumeestele looduse mõjul tekkinud kahjude hüvitamiseks põllumajanduslaenu Eesti Pangast jne …

 

Muuseum avatud

1.maist - 31. augustini
E - P 10-17

riiklikel pühadel - suletud

1.septembrist - 30.aprillini
E - R 10-17
L - P tellimisel
 

Saurus CMS