Avaleht

Muuseumi näitus Märjamaa raamatukogus

http://xn--snumid-pxa.ee/uudised/pesunaitusel-on-eri-kumnendite-stiilinaited/

12. – 16. september ja 19.- 23. september. Muuseumitund „Sügistööd talus“.

Õpime tundma teravilju ja mida nendest valmistada saab. Muuseumipere ootab külla lasteaedade lapsi ja koolide õpilasi osalema muuseumitundidesse, et üheskoos kiiremini hakkama saada rehepeksuga ja linatöödega.  Osalejad püüavad ära tunda õpilehe järgi teraviljade töötlemiseks vajaminevaid riistu. Saavad kätt proovida vilja lõikamise ja rehepeksiga erineval moel. Kitkuvad lina ja teevad läbi erinevaid töid linadega.  Pakume pirukat ja taimeteed.

Muuseumitund kestab 1tund ja 30 minutit. Grupi suurus kuni 30 last või üks klass korraga. Maksumus  3.- EUR.

Palume registreeruda.

Tule tulemine Sillaotsa muuseumis 19. - 23. septembril 2016

Tule tulemine on seikluslik ja hariv muuseumitund koolide õpilastele, kus antakse ülevaade, kuidas inimene õppis tuld kasutama. Sobib suurepäraselt maikuu väljasõiduks. Selleks ajaks on maapind muuseumipargis tahenenud ja kõik kevadlilled õide puhkenud.

Muuseumiõuel liigutakse ja otsitakse erinevaid tegevuskohti kaardi abil. Õpilehtede järgi täidetakse erinevaid ülesandeid, tehakse meeskonnatööd.

Näiteks: Tuld püüa saada tulevibu ja tulepulga abil. Süüta peerg ning saad teada, mitu minutit ta põleb. Petrooleumilambi abil valguse saamine on ka huvitav. Püstkojas põleb lõke, sealt saad söetangidega võtta süsi, et samovari ja söetriikrauda kuumaks ajada.

Juhtub tulekahju tekkima, mis siis teha? Veejoa juhtimiseks „põlevale esemele“ on hüdropult. Saad sedagi proovida. Ja palju huvitavat veelgi.

Vaatame näitust „Tule tulemine“.

Pakume pirukat ja taimeteed või morssi.

Grupi suurus soovitavalt kuni 30 õpilast. Muuseumitund kestab 1 tund ja 30 minutit.

Maksumus 3.- EUR

Palume muuseumitund ette tellida telefonil 4897764 või sillaotsa at velise dot ee

Mihklipäeva tähistamine muuseumis 29. septembril

 

Näituseküünis

NÄITUS "TULE TULEMINE"

 

Talutare suures kambris on Eesti Vabariigi 95. aastapäevaks valminud näitus

Velise vallavalitsuste tegemised aastatel 1918 -1944 Rahvusarhiivi materjalide põhjal

See toob meieni seni vähetuntud teavet. Velise vallavalitsused läbi aegade tegelesid väga erinevate kohustustega. Käske saadi põhiliselt Lääne Maakonnavalitsuselt.

Velise vallavalitsus kontrollis kodakondsusseaduse nõuete täitmist, korraldati vähempakkumise abil sildade ja teede ehitamist, koolide ehitamist ja remonti. Väljastati jahilube, registreeriti jalgrattaid ning väljastati nendele numbreid. Vallavalitsus oli nõus jagama avansina valla kirjataludele postimaksuvahendeid ja korraldas nende müüki. Kogus makse. Organiseeris lastele rõugete panemise ja kui vaja kaasas abiks politsei. Korraldas põllumeestele looduse mõjul tekkinud kahjude hüvitamiseks põllumajanduslaenu Eesti Pangast jne …

Aastatel 2013 ja 2014 teostus KIK toetatud projekt muuseumi looduskaitsealuste parkide hooldamiseks. Käesoleval aastal meie projekt edukaks ei osutunud.

 

Muuseum avatud

1.maist - 31. augustini
E - P 10-17

riiklikel pühadel - suletud

1.septembrist - 30.aprillini
E - R 10-17
L - P tellimisel
 

Saurus CMS