Avaleht

23. juulil kell 19.00 etendus, näitus ja lõõtsalood

Tule tulemine Sillaotsa muuseumis kevadel 2016

Tule tulemine on seikluslik ja hariv muuseumitund koolide õpilastele, kus antakse ülevaade, kuidas inimene õppis tuld kasutama. Sobib suurepäraselt maikuu väljasõiduks. Selleks ajaks on maapind muuseumipargis tahenenud ja kõik kevadlilled õide puhkenud.

Muuseumiõuel liigutakse ja otsitakse erinevaid tegevuskohti kaardi abil. Õpilehtede järgi täidetakse erinevaid ülesandeid, tehakse meeskonnatööd.

Näiteks: Tuld püüa saada tulevibu ja tulepulga abil. Süüta peerg ning saad teada, mitu minutit ta põleb. Petrooleumilambi abil valguse saamine on ka huvitav. Püstkojas põleb lõke, sealt saad söetangidega võtta süsi, et samovari ja söetriikrauda kuumaks ajada.

Juhtub tulekahju tekkima, mis siis teha? Veejoa juhtimiseks „põlevale esemele“ on hüdropult. Saad sedagi proovida. Ja palju huvitavat veelgi.

Vaatame näitust „Tule tulemine“.

Pakume pirukat ja taimeteed või morssi.

Grupi suurus soovitavalt kuni 30 õpilast. Muuseumitund kestab 1 tund ja 30 minutit.

Maksumus 3.- EUR

Palume muuseumitund ette tellida telefonil 4897764 või sillaotsa at velise dot ee

Tiina Azojani "Lillemandalad" Sillaotsa Talumuuseumi näituseküünis

Näituseküünis

Talutare suures kambris on Eesti Vabariigi 95. aastapäevaks valminud näitus

Velise vallavalitsuste tegemised aastatel 1918 -1944 Rahvusarhiivi materjalide põhjal

See toob meieni seni vähetuntud teavet. Velise vallavalitsused läbi aegade tegelesid väga erinevate kohustustega. Käske saadi põhiliselt Lääne Maakonnavalitsuselt.

Velise vallavalitsus kontrollis kodakondsusseaduse nõuete täitmist, korraldati vähempakkumise abil sildade ja teede ehitamist, koolide ehitamist ja remonti. Väljastati jahilube, registreeriti jalgrattaid ning väljastati nendele numbreid. Vallavalitsus oli nõus jagama avansina valla kirjataludele postimaksuvahendeid ja korraldas nende müüki. Kogus makse. Organiseeris lastele rõugete panemise ja kui vaja kaasas abiks politsei. Korraldas põllumeestele looduse mõjul tekkinud kahjude hüvitamiseks põllumajanduslaenu Eesti Pangast jne …

Aastatel 2013 ja 2014 teostus KIK toetatud projekt muuseumi looduskaitsealuste parkide hooldamiseks. Käesoleval aastal meie projekt edukaks ei osutunud.

 

Muuseum avatud

1.maist - 31. augustini
E - P 10-17

riiklikel pühadel - suletud

1.septembrist - 30.aprillini
E - R 10-17
L - P tellimisel
 

Saurus CMS