Avaleht

Jaanuaris – veebruaris 2017 pakume muusemitundi Vanaaja elu-olu rehetares.

 

Kuidas toimis elu rehetares talvel? Tutvume talupere liikmete õiguste ja kohustustega. Loeme Kodumajanduskoja poolt kirja pandud puhtuse ja mustuse manifesti: „Korra ja puhtuse kaudu kaunile kodule lähemale!“ Vaatame eelmise sajandi alguse riideesemeid ja jalanõusid.

Muuseumitund kestab 1 tund ja 30 minutit. Grupi suurus kuni 20 inimest. Pilet 3 eurot, sisaldab teed ja karaskit. Palume registreeruda.

Esimesest kuni kolmanda veebruarini tähistame muuseumis küünlapäeva.

 

Mõnel pool lõppesid küünlapäevaga jõulud. Kastame mesilasevahast küünlaid, püstkojas valama tina gruppi õnneks, peame jõulusoku pulmi, mängime jõulumänge, pakume karaskit ja sooja taimeteed.

Muuseumitund kestab 1 tund ja 30 minutit. Grupi suurus 10 kuni 30 inimest. Pilet 3 eurot, sisaldab küünalt, teed ja karaskit. Palume registreeruda.

Näituseküünis

NÄITUS "TULE TULEMINE"

 

Talutare suures kambris on Eesti Vabariigi 95. aastapäevaks valminud näitus

Velise vallavalitsuste tegemised aastatel 1918 -1944 Rahvusarhiivi materjalide põhjal

See toob meieni seni vähetuntud teavet. Velise vallavalitsused läbi aegade tegelesid väga erinevate kohustustega. Käske saadi põhiliselt Lääne Maakonnavalitsuselt.

Velise vallavalitsus kontrollis kodakondsusseaduse nõuete täitmist, korraldati vähempakkumise abil sildade ja teede ehitamist, koolide ehitamist ja remonti. Väljastati jahilube, registreeriti jalgrattaid ning väljastati nendele numbreid. Vallavalitsus oli nõus jagama avansina valla kirjataludele postimaksuvahendeid ja korraldas nende müüki. Kogus makse. Organiseeris lastele rõugete panemise ja kui vaja kaasas abiks politsei. Korraldas põllumeestele looduse mõjul tekkinud kahjude hüvitamiseks põllumajanduslaenu Eesti Pangast jne …

Aastatel 2013 ja 2014 teostus KIK toetatud projekt muuseumi looduskaitsealuste parkide hooldamiseks. Käesoleval aastal meie projekt edukaks ei osutunud.

 

Muuseum avatud

1.maist - 31. augustini
E - P 10-17

riiklikel pühadel - suletud

1.septembrist - 30.aprillini
E - R 10-17
L - P tellimisel
 

Saurus CMS